ProceedingsLokasyonİletişimKnowledgeHubProgramDanışma Kuruluİş OrtaklarıKonuşmacılarHemen Kayıt OlunSunumlarKayıtÖdüllerKnowledgeHub

IDC CIO Forum 2018

The worldwide economy, business models, and the overall IT market are shifting under our feet.  Innovative technology can make the difference between survival and extinction in this time of dramatic change.  But that technology needs to be carefully selected and implemented and must be coupled with astute management practices. Only with this combination can enterprises build a solid foundation for future success. 
Share your winning strategies with high-level CIOs at IDC’s CIO Event Series.

Hemen Kayıt Olun
3000 Minutes of Networking
250 CIOs
80 Speakers
& Panelist

Türkiye’deki şirketlerin neredeyse % 60'ı henüz dijital dönüşüm (DX) stratejisi oluşturmadı, bununla birlikte ana hedef otomasyon ve verimliliği artırmak. Şirketlerin DX girişimleri için ana itici güç, iş ortaklarının ve müşterilerin kullandığı yeni teknolojilerin benimsenmesi, yeni iş modellerinin ortaya çıkması ve tabii ki pazarlarında rekabetçi olmalarıdır.

IDC Türkiye CIO Zirvesi, 2010'dan beri düşünce liderliği için öncü bir platform oldu. Küresel analistler, lider teknoloji sağlayıcıları ve Türkiye'nin en etkili BT liderlerinden 250’si ile biraraya gelerek, Türkiye'nin hızla gelişen dijital dönüşüm ortamının geliştirilmesi ve yarının stratejilerinin şekillendirilmesi için 15-17 Nisan'da Antalya’da gerçekleşecek IDC CIO Zirvesi 2018'in bir parçası olma şansını kaçırmayın.

Ana Gündemler

 • Dijital Olmak
 • Veriye Dayalı İş Modelleri
 • Kazanan Takımınızı Oluşturun
 • Yeteneği Çekme ve Elde Tutma - Savaş Alanı İpuçları
 • Müşterilerin ve Paydaşların Gerçek Gereksinimlerini Anlamak
 • Kullanım Durumlarının Önceliklendirilmesi
 • İnovasyon Yönetimi
 • Altyapıyı ve Ölçeklenebilir Hizmet Odaklı BT Desteğini Sağlamak
 • Blok Zinciri ve Dağıtılmış Kayıt Teknolojisinin Gerçek Etkileri
 • Yükselen Yapay Zeka
 • İş Hızında Güvenlik
 • IoT, Bilişsel, Yapay Zeka, Bilişsel Sanal Gerçeklik, Robotik ve 3D Baskı Teknolojileri ile İşi Desteklemek

Danışma Kurulu

Konuşmacılar

İş Ortakları

Principal Partner(s)

KoçSistem

Türkiye’nin en köklü ve lider yerli sermayeli bilgi teknolojileri şirketi olan KoçSistem kendi ürün & servislerini geliştiren ve bütünleşik çözümler sunan 71 yıllık bir teknoloji şirketidir. Dünyanın en büyük teknoloji üreticileri ve sağlayıcıları ile stratejik ortaklıklar kuran KoçSistem, ulusal ve uluslararası platformda teknoloji hizmeti verir, bilgi teknoloji alanında sektörün lider oyuncusudur. Finans, telekom, perakende, banka, sigorta, enerji, üretim, sağlık, dayanıklı tüketim, otomotiv, kamu, ulaştırma ve daha birçok sektörde yer alan müşterilerine uçtan uca çözümler sunmaktadır. Şirketlerin dijital dönüşümde başrolü oynayan KoçSistem; Nesnelerin İnterneti, Büyük Veri, Bulut Bilişim, Kurumsal Mobilite ve Akıllı Çözümler gibi mega eğilimlere yönelik pek çok çözüm sunmaktadır

Premier Partner(s)

Check Point

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com), müşterilerine her türlü tehdite karşı eksiksiz koruma sağlayan, güvenliğin karmaşıklığını azaltan ve daha düşük toplam sahip olma maliyeti sunan, internet güvenliğinde dünya lideri firmadır. Check Point'in müşterileri arasında Fortune ve Global 100 şirketlerinin tamamı dahil olmak üzere her ölçekten onbinlerce kurum yer almaktadır.

Detech

2002 yılında kurulan Detech Bilişim A.Ş. bilgi güvenliği konusunda; alanında öncü ve vizyoner üreticilerle işbirliği yaparak, ileri teknoloji çözümlerini Türkiye pazarına sunmayı ilke edinmiştir. Odaklandığı alanlarda güçlü ve çevik organizasyon yapısı, uzman teknik kadrosu ve sürekli gelişen deneyimi ile çözüm sunduğu iş ortaklarının ve kurumların proje yönetimindeki gücüne katkı sağlamaktadır.  Detech, adını bulunduğu pazara kaliteli hizmet anlayışıyla yazdırmayı hedef edinmiş olup; bu hedefine ulaşmak için üstlendiği projeleri yüksek katma değer yaratarak sonuçlandırmaya ve zamanında teslim etmeye odaklanmıştır. Detech, veri sınıflandırma ve etiketlendirme, veri kaybını önleme ve güvenli veri paylaşımı çözümleri, bulut veri güvenliği ve SAP güvenliği çözümleri konusunda dünya lideri firmaların yazılım çözümlerinin Türkiye distribütörüdür. 

 

Forcepoint

Raytheon Cyber Products ve Websense’in birleşmesiyle kurulan Forcepoint™, Websense’in kullanıcı koruma, veri güvenliği ve bulut uzmanlığı ile Raytheon’un iç tehdit ve analitik teknolojisini ve Stonesoft’un yeni nesil ağ güvenlik kabiliyetlerini tek bir çatı altında buluşturuyor. Buluta erişim güvenlik aracısı (CASB) Skyfence’i ayrıca Kullanıcı ve Varlık Yönetimi (UEBA) alanında Red Owl’u bünyesine katan Forcepoint™, 2017 yılı itibariyle bulut uygulama güvenliği, görünürlüğü alanını ve de Kullanıcı ve Varlık Yönetimi alanını kapsayan bir hizmetler bütünü sunuyor. Bu sayede 360 derece siber koruma sunan Forcepoint™ deneyimli ekibiyle aralarında üst düzey güvenlikle korunan büyük ölçekli kurumların da olduğu 20.000’i aşkın kuruma hizmet sağlıyor. Sahip olduğu uzmanlıkla Forcepoint™, güvenlik süreçlerini sadeleştirerek şirketlerin hem veriye hızlı ve kolay bir şekilde erişmesine olanak tanıyor, hem de veri ve bilgi hırsızlığının önüne geçiyor.

Fortinet

Fortinet (NASDAQ: FTNT) tüm dünyada en büyük kurumların, servis sağlayıcı ve kamu organizasyonlarının güvenliğini sağlamaktadır. Günümüzde ve gelecekte sınırları ortadan kalkan ve sürekli kapasite ihtiyacı artan iletişim ağlarında genişleyen atak yüzeylerine karşı akıllı ve entegre koruma sunabilmektedir. Sadece Fortinet Security Fabric mimarisi kurumsal ve bireysel veri nerede olursa olsun; ağ, uygulama, bulut mimarileri veya mobil kullanımda, en kritik güvenlik ihtiyaçlarını performanstan ödün vermeden sağlayabilmektedir. Fortinet tüm dünyada kurulu en fazla güvenlik cihazına sahip üretici olarak 330,000 müşterinin güvenlik konusunda güvenini kazanmıştır.

Google Cloud

İşletmeleri ‘bulut teknolojilerine’ entegre etmeleri, bugünkü pazar koşullarında rekabette kalıcı olabilmelerinde zorunlu ihtiyaçlardan biri haline geldi. Gelişen teknolojinin; planlama, iş modelleri ve son kullanıcıya değer yaratacak çözümlere yönelik yarattığı dönüşüm, bu gereksinimde etkili oldu. Google Cloud çözümleri ile Google, işletmelerin bu ihtiyaçlarına cevap vermektediri. Bugün milyarca kullanıcıya kesintisiz ve güvenli hizmet vermek için kullandığı bulut çözümlerini işletmelerin de hizmetine sunmaktadır. Google Cloud ile özellikle perakende sektörüne, çalışanları ile etkileşimi artıracak ve maliyet verimliliği sağlayacak çözümler sunmaktadir. G-suite (Google Dökümanlar, sunum çözümleri gibi akıllı uygulamaları kapsayan çözüm) Google Cloud üzerinde Big Data Analytics, Google Haritalar gibi platformlar perakendecinin sıfır sabit yatırımla binlerce kullanıcı ve milyonlarca müşteri ile etkileşime geçebileceği çözümlerdir.

Hewlett Packard Enterprise

Hewlett Packard Enterprise, 73 yıldır dünya genelinde, 23 yıldır da Türkiye’de şirketler, kurumlar ve topluluklar için öncü bilişim teknolojileri geliştiriyor. 170 ülkede faaliyet gösteren HPE, KOBİ’ler ve kurumsal firmalar genelinde tüm pazarlarda 1 veya 2. sırada yer alıyor. Yazılım, donanım, hizmetler ve BT altyapısı gibi geniş bir yelpazeye yayılan portföyüyle HPE dünyanın ve Türkiye’nin 1 numaralı teknoloji şirketi konumundadır. HPE’nin genel merkezi California eyaletinde, Palo Alto’da olsa da, dünya genelinde 150 bin çalışanı ile HPE dünyanın en büyük küresel yapılarından biridir. HPE, kurumlara her alanda en iyi teknoloji deneyimini sağlamayı amaçlamaktadır. HPE Başkanı ve CEO’su Meg Whitman’dır. HPE Türkiye’nin Genel Müdürlüğü görevinde Güngör Kaymak bulunmaktadır.

Innovera

İstanbul ve Ankara'daki ofislerimizdeki 70'ten fazla uzmanla, bilgi güvenliği ve servis devamlılığı risk yönetiminde size yardım etmek için buradayız. 200'ün üzerindeki firmaya, bilgi güvenliği, veri koruması ve servis devamlılığı teknolojileri ile hizmet vermekteyiz. Artık işlerinizi bilişim teknolojilerini kullanarak yapabiliyorsunuz. Tüm değerli verileriniz, müşteri bilgi ağınız, ERP, CRM, e-ticaret uygulamalarınız ve işinize ait hayati bilgiler IT ortamında saklanıyor. Diğer yandan bilgisayar korsanları, dolandırıcılar, kötü amaçlı içerik barındırıcıları, sanayi casusları ve hatta doğal felaketler bilişim altyapınız için risk oluşturmaya devam ediyor. Verilerinizi çalmak, kayıtlarınızı kurcalamak ya da sadece onları yok etmek için oradalar. İşte bu noktada, kötü olan ile aranızda duranlar olarak biz varız. Bizler iyi eğitilmiş ve kötü amaçlılarla savaş tecrübesine sahip bilgi güvenliği ve servis devamlılığı uzmanlarıyız.

Interoute

Interoute, 72.000 Km’lik küresel fiber ağı, 12 adet veri merkezi, 14 adet sanal veri merkezi ve 31 adet co-location merkezi ile operatörlere ve büyük ölçekli kurumsal şirketlere hizmetler sunan Avrupa’nın bağımsız en büyük operatörü ve bulut hizmetleri platformudur. Dünya üzerindeki farklı coğrafyalarda faaliyet gösteren 195 farklı veri merkezi ve operatörler ile sağladığı ara bağlantılar sayesinde, talep edilen her ülkede hizmetlerini sunabilen, proaktif ve dinamik bir yapıya sahiptir. Operasyonel ve alt yapısal olarak 30 ülkede 102 şehirde faaliyet gösteren Interoute, 2000’i aşkın uzman personeli ile, toptan ve kurumsal müşterilerinin teknolojik ve finansal yapılarına en uygun iletişim çözümleri sunmaktadır. Kesintisiz ve yedekli küresel fiber altyapısı ile dünyanın en büyük operatörlerine, ülkelere, küresel Internet devlerine, üniversitelere ve kurumsal şirketlere tümleşik ICT çözüm ve servisleri vermektedir. Tümleşik ICT stratejisi sayesinde kurumsal şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik ses, video ve data bağlantı çözümlerini güvenilir, ölçeklenebilir ve yönetilebilir platformlarda sunabilmektedir.

May Siber Teknoloji

2005 yılından bu yana geliştirdiği "Bilgi Güvenliği Yönetimi" yazılımları ile Türkiye’de öncü ve pazar lideri olan MAY Siber Teknoloji, geniş ürün yelpazesi ile farklı sektörlere hizmet vermektedir. MAY Siber Teknoloji "CMMI Level 3" standardına sahip uluslararası kalitede yazılımları ile 200+ kurumsal müşteri ve 500.000+ son kullanıcıya hizmet sunmaktadır. MAY Siber Teknoloji tarafından geliştirilen siber güvenlik yazılımları finans, telekomünikasyon, üretim, sağlık, eğitim ve kamu sektöründe kullanılmaktadır ve Rusya, Malezya gibi önemli pazarlarda tercih edilmiştir. MAY Siber Teknoloji, SIEM, NAC (Ağ Erişim Denetleme), Tehdit Analizi ve SOC Yönetimi alanlarında çözümler üretmektedir.

McAfee

McAfee, dünyanın önde gelen bağımsız siber güvenlik şirketlerindendir. Birlikte çalışmanın gücünden ilham alan McAfee, kurumlar ve tüketiciler için dünyayı daha güvenli bir yer haline getiren çözümler üretir. McAfee, diğer üreticilerin ürünleriyle birlikte çalışan çözümler geliştirerek kurumların tehditlere karşı koruma, tespit ve onarım süreçlerinin aynı anda ve iş birliği içinde yapıldığı, bütünüyle entegre siber ortamları yönetmelerine yardımcı olur. Tüketicilere tüm cihazlarında koruma sağlayan McAfee, dijital yaşamın her yerde güvenliğini sağlar.www.mcafee.com

Netaş

Netaş, bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki yenilikçi ve yaratıcı çözümlerle, ulusal ve uluslararası pazarda, servis sağlayıcılara ve kurumlara uçtan uca katma değerli çözümler, sistem entegrasyonu ve teknoloji hizmetleri sunuyor. 1967’den beri sahip olduğu geniş bilgi birikimi ve güçlü deneyimiyle iş verimliliğini artırmak için çalışan Netaş, ArGe gücü bakımından Türkiye’nin önde gelen kurumları arasında yer alıyor. Netaş, aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçların yönelik olarak savunma iletişim ağının modernizasyonunda da önemli rol oynuyor. Netaş, Türkiye’nin ve bölgenin dijital dönüşümünde önemli bir görev üstlenerek kamu, telekomünikasyon, finans ve genel sektörden önde gelen şirketlere geniş bir yelpazede hizmet veriyor. 200’den fazla küresel ölçekteki operatör için yazılım çözümleri geliştiren Netaş, müşterilerine yeni nesil teknolojiler alanında mobil geniş bant, siber güvenlik, bulut bilişim, iş uygulamaları ve büyük veri çözümleri sunuyor.

 

Nutanix

Nutanix Complete Cluster işlemci (sunucu) katmanını ve depolama katmanını tek ve entegre platformda birleştiren yeni nesil birleşik altyapı çözümüdür. Nutanix, Google, Facebook ve Amazon gibi güçlü BT yenilikçilerinin kullandığı tasarım prensiplerinin aynısını kullanır. Bu yetkinlikleri, tüm firmalara ve kamu kurumlarına özelleştirerek sunar. Nutanix, son on yılın en hızlı büyüyen BT firmalarından biridir.

SOTI

SOTI Dünya’nın en güvenilen Kurumsal Mobilite Yönetimi yazılımı üreticisi olarak 15,000’in üzerinde kurumsal müşteriye sahip olup, milyonlarca cihazı yönetmektedir. Soti’nin inovatif ürün portföyü sayesinde kurumlar operasyonlarını mobilize ederken hem de mobil harcamalarını optimize etmiş oluyorlar. SOTI ufak bir Arge firmasından çok hızlı bir şekilde uluslararası operasyona sahip 500 üzerinde çalışanı ve 22 ülkedeki ofisi ile alanında uluslararası lider firmalar arasına girmiştir. SOTI, merkez ofisi Kanada’nın Mississauga, Ontario şehrinde olmak üzere içinde Türkiye’nin de yer aldığı dünyanın farklı yerlerinde bölge ofislerine sahiptir. Soti ana ürünü Soti MobiControl sayesinde sıralanan tüm servisleri kurumlara sağlayabilmektedir: Kurum Mobil Cihazları Varlık Yönetimi, Kurum içi Uygulamalar Yazılım Yönetimi, Uzaktan Cihaz Konfigurasyonu Yönetimi, Uzaktan Cihazlara Erişip Destek Yönetimi, Detaylı ve Planlı Mobil Cihaz Rapor Yönetimi, Mobil Cihaz Güvenlik ve Kural Yönetimi, “Soti GeoFence” Lokasyon Bilgisi Yönetimi, “Soti Hub” ile Güvenli Dosya İçerik Yönetimi, “Soti Surf” ile Web Filtreleme Yönetimi

SUSE

Established in 1992, SUSE is the original provider of the enterprise Linux distribution and the most interoperable platform for mission-critical computing. With a portfolio centered around SUSE Linux Enterprise, we power thousands of organizations around the world across physical, virtual and cloud environments. Through our continued commitment to the highest quality Linux support and innovative products, SUSE grew more than threefold after it was acquired by Novell in 2004. Now operating as an independent business unit of The Attachmate Group, SUSE continues its unwavering focus on the benefits of open source and the needs of its commercial partners and customers.

TI Sparkle

TI Sparkle Turkey Telekomünikasyon Anonim Şirketi (öncesinde Mediterranean Nautilus Telekomünikasyon Hizmetleri Ticaret A.Ş. olarak bilinmekte), sektöründe lider İnternet, Bağlantı, Bulut Bilişim, Veri Merkezi, Mobil ve Ses hizmetleri sağlayıcısı Sparkle grup şirketidir. Sparkle Türkiye, müşterilerine İstanbul’daki kendine ait gelişmiş veri merkezinde telekomunikasyon, veri merkezi ve bulut hizmetlerini ekonomik, verimli, esnek ve müşteri gereksinimlerine uygun kalite standartlarında sunmaktadır.

T-Systems

T-Systems, Deutsche Telekom’un Telekom ve T-Mobile ile birlikte 3 ana markasından biridir. Deutsche Telekom, Telekom markası ile tüketici pazarında sabit ve geniş band iletişim hizmetlerini, T-Mobile markası ile mobil iletişim hizmetlerini, T-Systems markası ile de kurumsal müşterisine BT ve Telekom hizmelerini ulaştırmaktadır. Bu 3 marka ile hizmet vermekte olan Deutsche Telekom, 2014 yılı itibariyle 62.7 Milyar Euro gelirle Avrupa’nın 1, Dünya’da ise ilk 5’te yeralan telekom operatörüdür.

UITSEC

2002’den beri Türkiye’de ve dünyada birçok kuruma siber güvenlik hizmeti sunan UITSEC, ürün bağımsız siber güvenlik alanında Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında bulunuyor. İstanbul (merkez), Ankara, Londra ve New York ofislerinde hizmetlerini devam ettirirken, dünya genelinde teknoloji enstitüleriyle ortak araştırmalar da yürütüyor. Türkiye’nin önemli gruplarından Doğanlar Holding’le güçlerini birleştiren UITSEC; geliştirdiği ürün ve hizmetleriyle, uzman kadrosuyla ve teknolojik altyapısıyla çalışmalarına devam ediyor.

Track Partner(s)

VMware

Bulut altyapısı ve kurumsal mobilite alanında küresel bir lider olan VMware, müşterilerine, dijital dönüşümlerini hızlandırma konusunda destek olmaktadır. VMware, kendisine ait Cross-Cloud Architecture’ın™ yanı sıra; veri merkezi, mobilite ve güvenlik çözümleriyle kurumların iş süreçlerine ve BT'ye yazılım tabanlı bir yaklaşım getirmelerine imkan tanımaktadır. 2016 yılında 7,09 milyar dolar gelir elde eden VMware, dünyanın her yanından 500 bini aşkın müşteri ve 75 bini aşkın çözüm ortağına sahiptir. VMware'in merkezi Palo Alto Kaliforniya'dadır.

Networking Partner(s)

Armolis

Türkiye’ nin en büyük SAP MII Danışmanlık şirketlerinden biri olan Armolis Bilişim A.Ş. 2014’ten beri hizmet vermektedir. Bugüne kadar yazılım hizmetlerinden donanım yönetimine kadar fabrikaların tüm süreçlerinin iyileştirilmesine yönelik projeleri hayata geçirerek hizmet verdiği firmaların daha verimli çalışmalarını sağlayan Armolis, çalıştığı firmalarda verimliliği sürdürülebilir kılmayı hedefler. SAP MII (SAP Manufacturing Integration and Intelligence), SAP ME (SAP Manufacturing Execution), SAP Leonardo, SAP PO (PI-BRM-BPM), Fiori, ABAP ve Otomasyon Sistemleri danışmanlık verdiği alanlar arasında öne çıkanlardır. Armolis, kendi bünyesinde geliştirmekte olduğu MES (Manufacturing Execution System) çözümü ile tüm fabrikaların dijital sanayi dönüşümünün sorumluluğunu üstlenmeyi amaçlamaktadır.

Biznet Bilişim

Biznet Bilişim kurulduğu 2000 yılından bu yana siber güvenlik alanında projelendirme, danışmanlık ve denetim hizmetleri sunmaktadır. Kuruluşundan beri amacı, en değerli varlık olan bilginin her türlü tehdide karşı güvenliğinin sağlanması için çözümler üretmek ve bilgi güvenliği büyük resmini oluşturmaktır. Türkiye’nin en kapsamlı BT/OT güvenlik ürün ve servis portföylerinden birine sahip olan Biznet Bilişim, Payment Card Industry Security Standards Council (PCI SSC) tarafından PCI DSS denetimleri yapmaya yetkilendirilmiş ilk Türk firmadır. Aynı zamanda Ar-Ge yatırımları ile siber güvenlik alanında özgün yazılımlar geliştirmektedir.

Bulutistan

Bulutistan, Türkiye'nin ilk bulut brokerı olarak iş dünyasının günümüzün teknolojisi bulut bilişimden maksimum faydayı sağlaması için kurulan bir teknoloji köprüsüdür. Bu anlamda bulut teknolojilerinin Türkiye ekonomisinin gelişimi ve firmaların büyümesi için önemli olduğuna inanmaktadir. Bulut teknolojisiyle ilgili en doğru servisin seçimi, kurulumu, yönetimi ve desteği konularında hizmet veren Bulutistan, gücünü yerli ve yabancı iş ortakları (Microsoft, Amazon, Google…) ile kurulmuş güçlü ilişkilerden almaktadır.

InfoSec Bilgi Teknolojileri

InfoSec Bilgi Teknolojileri, Network ve Bilgi Güvenliği alanlarında Türkiye’nin önde gelen güvenlik danışmanları tarafından 2013 yılında kurulmuştur. “Güvenilir İş Ortağı” olma hedefi ile üst seviyede teknik bilgi ve deneyimlerini kullanarak müşterilerine bilgi güvenliği projeleri danışmanlığı ve güvenlik ürünleri sağlamaktadır. InfoSec; Check Point, Websense, HP ArcSight, HP Tipping Point, Cisco Sourefire, ObserveIT, Titus, Riverbed ve Algosec ürünleri üzerinde uzmanlığa sahip eğitim ve danışmanlıklar vermektedir. InfoSec ayrıca Türkiye'deki ilk ve tek (ISC)²© (OTC - Official Training Center) Resmi Eğitim Merkezi'dir.

Logsign

Logsign, log yönetimi, güvenlik analizleri ve regülasyonlara uyumluluğu tek bir platformda sunan Güvenlik Bilgi ve Olay Yonetimi (SIEM) çözümüdür. 2010 yılında kurulan Logsign, siber güvenliğin bir ekip çalışması olduğuna ve güvenlik ürünlerinin çok daha zeki olması gerektiğine inanır. Bu inançla çalışmalarını Güvenlik Zekası ve SOC çözümleri üzerine yoğunlaştırmıştır. Aktif olarak 500’den fazla orta ve büyük ölçekli firma ve devlet kurumuna hizmet vermektedir. Siber güvenlik alanında tüm paydaşları için vazgeçilmez bir ekip arkadaşı olmak, müşterilerinin güvenlik farkındalığını en üst seviyeye taşımak ve güvenlik duruşlarını güçlendirmek adına calışmaktadır.

Lostar Bilgi Güvenliği

Lostar 1998’den beri bilgi teknolojileri yönetişim, risk ve uyumluluk konularında (IT-GRC), Danışmanlık, Eğitim ve Denetim hizmetleri verir. Uzmanlık alanı, değeri her gün artan bilginin sürekliliğini, güvenliğini ve yasalar ile düzenlemelerle uyumlu olmasını sağlamaktır. Temel amacı, bünyesinde bulunan çok farklı disiplinlerde yetişmiş, marka bağımsız çalışabilen ekibi ile çözüm odaklı hizmetler sunmaktır. ISO 27001 uyumluluğunu da garanti eden bilgi güvenliği yönetim sistemlerinin insandan bağımsız ve kalıcı olmasını sağlayan metodolojisi ve güvenlik açıklarını ortaya koyan hizmetlerinin yanı sıra, Lostar, COBIT çalışmalarını ve CISA eğitimlerini de yürüten Türkiye’deki lider firmadır. Kurumsal değişimlerin, çalışanlar tarafından kabul edilmedikçe başarılı olmayacağının farkında olan Lostar, çalışan farkındalığı ve davranış değişikliği konusundaki lider yöntemi Türkiye'de uygulamaktadır.

 

MechSoft

Deloitte ve TOBB tarafından Türkiye'nin en hızlı büyüyen firmalarından birisi olarak gösterilen MechSoft, tüm uluslararası teknoloji trendlerini takip eden, çok kısa zamanda büyük başarılar yakalayan ve önemli referanslar elde eden yenilikçi bir teknoloji firmasıdır. MechSoft, Finans, Sigorta, Telekom, e-Ticaret, İnşaat, Mimarlık, Savunma Sanayi, Havacılık, Üniversiteler gibi birçok farklı sektördeki müşterilerinin işlerini yazılım tabanlı, dijital olarak yönetebilmeleri için çözümler sunmaktadır.

NSS Teknoloji

NSS Teknoloji, 20 yıllık sektör tecrübesi ve kanal tecrübesini bir araya getirerek, iş ortakları ile üzerinden satış yapmayı hedefleyen katma değerli güvenlik çözümleri distribütörüdür. İnternet güvenliği, DLP, Uç Nokta Güvenliği, Sistem entegrasyonu ve masaüstü sanallaştırma hizmetleri konularında birçok başarılı projeye imza atmıştır. NSS Teknoloji, dünyanın önde gelen güvenlik ürünlerinin Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. Bunların yanı sıra; Yerli ve Milli güvenlik ve sistem entegrasyonu çözümleri üreten markalarında temsilciliğini yapmaktadır.

Panasonic

Geniş çaplı tüketici, işletme ve sanayi ihtiyaçları için elektronik ürünlerin geliştirilmesi ve imalatında dünya lideri olan Panasonic, Kurumsal Mobil Çözümler alanında saha çalışanlarının kesintisiz çalışabilmeleri için Toughbook® ve Toughpad® markaları ile dayanıklı dizüstü bilgisayar ve tablet dünyasında çığır açmıştır. Zorlu koşullarda çalışan saha çalışanları için tüm ürünlerinde güvenlik, rahatlık ve ulaşılabilirliği mümkün kılarak kullanıcıların yaşamlarına değer katmayı hedeflemektedir. Üretim, altyapı, kamu, savunma, taşımacılık, sağlık, perakende ve daha birçok sektördeki mobil çalışanlar Toughbook® ve Toughpad® sayesinde geniş bağlantı ve aksesuar seçenekleri ile artık daha verimli çalışabilmektedirler.

Tesan

İletişimle geçen 32 yıl…

Bilgi ve Haberleşme Teknolojileri sektöründe; Tüketici Elektroniği, Mobil Cihaz ve Aksesuarları (GSM), Ağ ve Güvenlik Çözümleri ürünleri ile faaliyet gösteren Tesan İletişim A.Ş, 1983 yılında kurulan köklü bir firmadır. 2014 yılında, sektördeki 32. yılını kutlayan TESAN, 250 kişiyi aşan, alanında uzman, dinamik kadrosuyla, 7.300 m²’lik ofis ve depo alanlarında, 10.000 çeşidin üzerindeki ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. 2000’i aşan iş ortağıyla, Türkiye’nin 81 ilinde, 15.000’den fazla satış noktasına ulaştırdığı ürünlerin satış sonrası hizmetini de sunmaktadır. Doğru ve kaliteli ürünü, doğru zamanda, doğru fiyatla paydaşlarına ulaştırmayı hedefiyle, portföyündeki geniş ürün yelpazesi ile kurumlara ve bireylere tüm iletişim ihtiyaçlarını tek kaynaktan sağlama konforunu yasatmak için çalışmaktadır. Yenilikçi vizyonu ve iş ortaklarıyla yarattığı sinerjiyi sürekli geliştirmeye çalışan TESAN, 2013 yılı cirosu ile “İlk 500 Bilişim Şirketi” araştırmasında, Genel Listede 50. sırada yer almaktadır. (Interpro – Haziran 2014)

Treo

Yüzde 100 müşteri memnuniyeti sağlama misyonuyla; yüksek katma değerli hizmet üreterek müşterilerine rekabet avantajı sağlayan Treo, sağladığı fayda ve yarattığı fark ile üstlendiği her projeyi başarı hikayesine dönüştürüyor. Yetkin ve deneyimli ekibi ile verimliliği artıran çözümlerini 12 ana başlıkta 40 dan fazla dikey uzmanlık ile sunan Treo, uçtan uca hizmet ve teknoloji danışmanlığı veriyor.

www.treo.com.tr

Turcom Teknoloji

Bilişim sektörünün öncü firması TURCom Teknoloji Şirketler Grubu, sahip olduğu “Müşteri Merkezlilik” anlayışı ile “Çeyrek Asırdır” edindiği bilgi birikimi ile her sektörden kuruluşlarla, yaratıcı, bilişim teknolojileri çözümlerini, yeniliklerini ve desteğini sunmaktadır. Birçok değerli referansı olan TURCom Teknoloji sunduğu kurumsal çözümlerle müşterilerine,iş sürekliliği ve verimlilik kazandırmayı kendine amaç edinmiştir.

Lunch Partner(s)

Dassault Systèmes

Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE Company, sürdürülebilir yenilikler hayal etmeleri için işletmelere ve bireylere sanal evrenler sunmaktadır. Dünya lideri çözümleri ürün tasarlama, üretme ve destekleme yöntemlerini dönüştürmektedir. Dassault Systèmes’in birlikte çalışma çözümleri sosyal yeniliği teşvik etmekte, sanal dünyanın gerçek dünyayı geliştirme olanaklarını geliştirmektedir. Grup, 140'tan fazla ülkede her boyutta, her endüstride 220.000'den fazla müşteriye değer katmaktadır.

Radore

Bireysel ve kurumsal web hosting hizmeti üretmek amacıyla 2004 yılında Zeki Kubilay Akyol tarafından kurulan Radore, ilk veri merkezi yatırımını 2005 yılında gerçekleştirdi. “Uptime Experts” sloganı ile güvenilir ve kesintisiz hizmeti ilke edinen Radore, %99,99 “uptime” garantisi ile müşterilerine Sunucu Barındırma (Colocation) ve Donanım Kiralama, Sunucu Kiralama (Dedicated Server), Cloud, CDN, Web Hosting, Alan Adı, SSL ve Yönetim Servisleri gibi veri merkezi hizmetleri sunuyor. Radore, Deloitte Teknoloji Fast50 sonuçlarına göre son dört yıl üst üste “Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Veri Merkezi” unvanını aldı. 2014 yılında DGSK ve İş Girişim Sermayesi ortaklıkları ile büyümesini sürdüren şirket, MetroCity’de, toplam 2.500 m² büyüklüğündeki 10.000 sunucu kapasiteli veri merkezi yatırımını 2015’te tamamladı. Aynı yıl Selçuk Saraç ortaklığı ile sektördeki lider konumunu güçlendirdi ve hizmet standardını ISO 9001, ISO 27001 ve PCI DSS sertifikaları ile tescilledi. 12 yıllık tecrübesi ve tam yedekli altyapısı ile Radore, %100 fiziki güvenlik, kesintisiz internet erişimi, enerji ve iklimlendirmedeki en ileri teknolojisi ve deneyimli teknik ekibi ile 2.500’ün üzerinde müşterisine 7/24 hizmet sunuyor.

VeriPark

1998 yılında İstanbul’da kurulan VeriPark, finans ve bankacılık sektörüne yönelik yenilikçi çözümler üzerinde uzmanlaşmıştır. Londra, Dubai, Riyad, Kahire ve İstanbul Merkezli olan VeriPark, Microsoft’un CRM alanında Gold Partner ve Global ISV ödüllerine sahip bir çözüm sağlayıcısıdır. VeriPark Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Afrika’da üzerinde yer alan firmaların yenilikçi teknoloji dönüşümlerine destek sağlamaktadır.

Document Partner(s)

Kyocera

Lanyard Partner(s)

Avaya

Avaya, farklı iletişim kanalları ve cihazları üzerinden daha iyi müşteri deneyimi sunmayı ve daha fazla verimlilik için müşteriler ile kurum çalışanlarının işbirliğini artırmayı hedefleyen firmalara dijital dönüşüm süreçlerinde yardımcı olacak iletişim çözümleri sağlamaktadır. Fortune 500 şirketlerinin %95’inin tercih ettiği Avaya’nın, çağrı merkezi, tümleşik iletişim, video, veri iletişim çözümleri ve hizmetleri, diğer üreticilerin uygulamaları ile kesintisizce entegre olabilmektedirler.

Media Partner(s)

ÇözümPark

ÇözümPark; 2008 yılının Şubat ayında yayın hayatına başlayan ve BT sektörüne hizmet veren bir bilgi paylaşım platformudur. Portal içerisinde en güncel konularda yazılmış Türkçe makaleler, dinamik bir forum, legal paylaşımlar için bir dosya deposu ve resim galerisi yer almaktadır. ÇözümPark Portalı’nın temel amacı Türkiye'de Bilişim alanında büyük bir eksiklik olan Türkçe kaynak ihtiyacını gidermektir. Bu sebep ile en son çıkan teknoloji ve ürünler hakkında detaylı Türkçe makaleler konunun uzmanlarınca yazılmakta ve uygulama gerektiren konularda da dinamik bir içeriğe sahip olan forumlarımızda karşılıklı olarak tartışılmaktadır.

Global Tech Magazine

Günden güne büyüyen kurumsal teknoloji ve tüketici elektroniği pazarındaki yenilikleri, özgün bir bakış açısıyla teknoloji ekosisteminin tüm tarafları için değerli haberlere dönüştürmeyi hedefleyen Global Tech Magazine, sektöre dair en son haberleri, teknik makaleleri, gelişmekte olan yeni teknolojiler hakkındaki bilgileri, yazılım ve donanım incelemelerini ve başarı hikayelerini takipçilerine sunmayı hedeflemiştir.

IT Network

IT Network Dergisi, Türkiye'de bilgi teknolojisi sektöründeki kurumsal işbirliğinin dünya standartlarına ulaşması için bilgilendirme, haber, alış ve satış konularında profesyonel tanıtım hizmeti sunmaktadır. IT Network, 16.000 adet tirajı ile IT başta olmak üzere kamu, finans, sağlık, eğitim, gıda gibi birçok sektörün karar verici üst düzey yöneticilerine, bilgi işlem ve satın alma müdürlerine gönderilmektedir. Kurumsal IT teknolojisi ile ilgili her türlü alım yapan kurum, kuruluş ve uzmanlar derginin ana dağıtım kitlesini oluşturmaktadır.IT Network Dergisi ile yöneticiler, firmalarının faaliyet alanlarını, sattıkları ürün ve hizmetlerini, sektör içindeki konumlarını, pazar paylarını ve yeniliklerini duyurmaktadır. IT Çözümleri arayan ve satın alma yapmak isteyen firmalara öncülük etmektedir.

Magg4

Magg4 Dergi, hem magg4.com üzerinden erişebileceğiniz; yazılı, görsel ve video kayıtlarını içeren, dinamik, genç bir dijital platform hem de sanatsal ve estetik kaygının ön planda olduğu, Türkiye’nin en seçkin kurum, kuruluş ve isimlerine iletilmek üzere hazırlanan baskılı ve süreli bir yayındır. 4. Endüstri Devrimi’ni yalnızca sanayi ve üretim bandındaki bir gelişim olarak değil, bütüncül bir paradigma değişimi olarak ele alan Magg4; küresel ekonomiyi ve gündelik yaşantımızı yeniden dizayn eden bu yapıyı; iş dünyasından akademiye, sanattan tıpa, kamudan sosyolojiye kadar uzanan geniş bir perspektif ile değerlendirir. Magg4, ülkemizde gerçekleştirilen çalışmaları mercek altına alarak bir araya getirmeyi ve birlikte değer üretebilmeyi amaçlayan bir "4. Endüstri Devrimi Dergisi"dir.

 

turk-internet.com

Turk.internet.com hem yurtiçinde hem de uluslararasında demografik olarak web’deki en çekici çevrimiçi çevrelerin dikkatini çekmektedir. Okuyucu grubu alım gücü ve karar verme yetkisi olup yüksek eğitim görmüş, teknik ve idari yönetici görevlerinde bulunan profesyonellerden oluşmaktadır. Web üzerinden sektör bilgisi temininde ve internet eğitimlerinde turk.internet.com’u ayrılmaz bir parçaları olarak görmekteler. Bu başarı ve güven sekiz yıldır 13 ana konuda ve 107 alt konularda 400+ yazarın ve akademisyenin sağladığı haberler, analizler, röportajlar ve şirket haberlerinde gösterilen titiz ve profesyonel çalışma sonucunda kazanılmıştır. Türkiye’de ICT sektörünü zamanında ve doğru bilgiler ile takip etmek isteyen herkes için tavsiyemiz web sitemizi her gün ziyaret etmeniz. 

İş Ortağımız Olmak için Tıklayınız!

Fotoğraflar

Lokasyon

Regnum Carya Golf & Spa Resort

www.regnumhotels.com

Akdeniz’e açılan beyaz kumlu kusursuz bir plaj üzerine kurulu Regnum Carya Golf & Spa Resort, Belek-Antalya, Türkiye’de eşsiz ve özel bir cennettir. Antalya Uluslararası Havalimanına yalnızca 25 dakika uzaklıkta bulunan ve aile dostu pek çok rahatlık sağlayan herşey dahil 5-yıldızlı bu lüks tesis seçkin bir konaklama olanağı sunar.

Location Image 1
Location Image 2

İletişim

Sarper Turkay

Sarper Turkay
Senior Conference Manager
sturkay@idc.com
+90 212 356 0087

Onur Hamitoglu

Onur Hamitoglu
Senior Sales Manager
ohamitoglu@idc.com
+90 533 3018998

IDC Hakkında

 • 54 Yıl
 • 1100 Analist
 • 110 Ülke

International Data Corporation (IDC), bilgi teknolojileri, telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri pazarları için pazar istihbaratı, danışmanlık hizmetleri ve etkinlikler alanında küresel bir lider hizmet sağlayıcıdır. Dünya çapında 1.100’den fazla analistiyle birlikte IDC 110’dan fazla ülkede teknoloji ve sektör fırsatları ve trendleri hakkında küresel, bölgesel ve yerel uzmanlık sunmaktadır. IDC’nin analizleri ve incelemeleri, BT profesyonellerinin, iş yöneticilerinin ve yatırım topluluklarının kanıta dayalı teknoloji kararları alabilmelerini ve kilit iş hedeflerine ulaşabilmelerini sağlamaktadır. 1964’te kurulan IDC, dünyanın teknoloji medyası, araştırması ve etkinlileri şirketi olan IDG’nin bağlı şirketidir. IDC hakkında daha fazla bilgi için www.idc.com adresini ziyaret ediniz. IDC’yi @IDC ismiyle Twitter’de takip edebilirsiniz.

IDC

© Copyright 2017 IDC. All rights reserved.