Şirin Aktaş

Şirin Aktaş

IT Manager, Unilever

Şirin Aktaş, lisans ve yüksek lisans eğitimini Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği bölümünde tamamlayarak iş hayatına Garanti Teknoloji’de Network Mühendisi olarak başlamıştır.

Daha sonra kariyerine Koç.net, Turkcell ve Unilever’de devam etmiş; Presales, Proje Yönetimi, Büyük Müşteri Yönetimi, Ürün Yönetimi, Uygulama Mimarı ve çeşitli seviyelerde ve farklı ülkelerde IT Yöneticiliği yaparak birçok dikey ve yatay uzmanlıkları deneyimleme şansına sahip olmuştur. Şu anda Unilever’de Türkiye, Orta Asya ve İran’dan sorumlu IT Direktörü olarak görev almakta ve tüm iş birimlerinin ve çalışanların dijitalleşmesi için çözümler üretip onları teknoloji ile desteklemeye devam etmektedir. 18 yıllık IT kariyeri sırasında iş dünyasından birçok sektör, kişi, dernek ve kuruluşla çalışma, bir Teknolojist olarak ile işlerine değer katma ve sorunlarını çözme fırsatı bulmuştur.

Özyeğin Üniversitesinde doktorasına devam etmekte boş zamanlarında spor yapmak, dernek çalışmalarında bulunmak ve genç öğrencilerle bir araya gelmekten keyif almaktadır.