PrivacyPolicy.Banner.message

Daha fazla.. PrivacyPolicy.Banner.cookieSettings

İş Ortağı Olun
ProceedingsLokasyonİletişimKnowledgeHubProgramDanışma Kuruluİş OrtaklarıKonuşmacılarHemen Kayıt OlunSunumlarKayıtÖdüllerKnowledgeHubKayıt

The worldwide economy, business models, and the overall IT market are shifting under our feet.  Innovative technology can make the difference between survival and extinction in this time of dramatic change.  But that technology needs to be carefully selected and implemented and must be coupled with astute management practices. Only with this combination can enterprises build a solid foundation for future success. 
Share your winning strategies with high-level CIOs at IDC’s CIO Event Series.

3000 Minutes of Networking
250 CIOs
80 Speakers
& Panelist

Türkiye’deki şirketlerin neredeyse % 60'ı henüz dijital dönüşüm (DX) stratejisi oluşturmadı, bununla birlikte ana hedef otomasyon ve verimliliği artırmak. Şirketlerin DX girişimleri için ana itici güç, iş ortaklarının ve müşterilerin kullandığı yeni teknolojilerin benimsenmesi, yeni iş modellerinin ortaya çıkması ve tabii ki pazarlarında rekabetçi olmalarıdır.

IDC Türkiye CIO Zirvesi, 2010'dan beri düşünce liderliği için öncü bir platform oldu. Küresel analistler, lider teknoloji sağlayıcıları ve Türkiye'nin en etkili BT liderlerinden 250’si ile biraraya gelerek, Türkiye'nin hızla gelişen dijital dönüşüm ortamının geliştirilmesi ve yarının stratejilerinin şekillendirilmesi için 15-17 Nisan'da Antalya’da gerçekleşecek IDC CIO Zirvesi 2018'in bir parçası olma şansını kaçırmayın.

Ana Gündemler

 • Dijital Olmak
 • Veriye Dayalı İş Modelleri
 • Kazanan Takımınızı Oluşturun
 • Yeteneği Çekme ve Elde Tutma - Savaş Alanı İpuçları
 • Müşterilerin ve Paydaşların Gerçek Gereksinimlerini Anlamak
 • Kullanım Durumlarının Önceliklendirilmesi
 • İnovasyon Yönetimi
 • Altyapıyı ve Ölçeklenebilir Hizmet Odaklı BT Desteğini Sağlamak
 • Blok Zinciri ve Dağıtılmış Kayıt Teknolojisinin Gerçek Etkileri
 • Yükselen Yapay Zeka
 • İş Hızında Güvenlik
 • IoT, Bilişsel, Yapay Zeka, Bilişsel Sanal Gerçeklik, Robotik ve 3D Baskı Teknolojileri ile İşi Desteklemek
advisory board title2

Danışma Kurulu

Konuşmacılar

İş Ortakları

Principal Partner(s)

Dell EMC

Dell Technologies’in parçası olan Dell EMC, endüstri lideri yakınsanmış altyapılar, sunucular, depolama ve veri koruma teknolojileri kullanarak kurumların veri merkezlerini modernize ve otomatize ederek dönüştürmelerini sağlıyor. Hibrit bulutun oluşturulması aracılığıyla işletmelerin BT birimlerini dönüştürmeleri ve büyük veri çözümleri ile bulut üzerinde geliştirilen uygulamaların oluşturulması için güvenilir bir organizasyon yapısı sunuyor. Dell EMC, Fortune 500’de yer alan şirketlerin yüzde 98’si dahil olmak üzere 180’den fazla ülkede, buluttan en temel altyapıya kadar endüstrinin en kapsamlı ve inovatif portföyü ile hizmet veriyor.

Google Cloud

İşletmeleri ‘bulut teknolojilerine’ entegre etmeleri, bugünkü pazar koşullarında rekabette kalıcı olabilmelerinde zorunlu ihtiyaçlardan biri haline geldi. Gelişen teknolojinin; planlama, iş modelleri ve son kullanıcıya değer yaratacak çözümlere yönelik yarattığı dönüşüm, bu gereksinimde etkili oldu. Google Cloud çözümleri ile Google, işletmelerin bu ihtiyaçlarına cevap vermektediri. Bugün milyarca kullanıcıya kesintisiz ve güvenli hizmet vermek için kullandığı bulut çözümlerini işletmelerin de hizmetine sunmaktadır. Google Cloud ile özellikle perakende sektörüne, çalışanları ile etkileşimi artıracak ve maliyet verimliliği sağlayacak çözümler sunmaktadir. G-suite (Google Dökümanlar, sunum çözümleri gibi akıllı uygulamaları kapsayan çözüm) Google Cloud üzerinde Big Data Analytics, Google Haritalar gibi platformlar perakendecinin sıfır sabit yatırımla binlerce kullanıcı ve milyonlarca müşteri ile etkileşime geçebileceği çözümlerdir.

IBM

IBM Türk, 1938 yılından bu yana deneyimli çalışanları ile Türk bilişim sektörünün gelişimine ve dönüşümüne öncülük etmiştir. IBM, yazılımdan donanıma, sunucudan veri depolama ürünlerine, iş danışmanlığından stratejik dış kaynak kullanımına kadar bir çok BT hizmet gruplarında lider konumdadır. IBM Endüstri çözümleri ile üretim operasyonlarınızı 21. yüzyıla taşıyarak iş hayatındaki gerçek zorlukların üstesinden gelebilirsiniz. IBM Turk, otomobil, bankacılık, lojistik, sağlık, enerji, turizm, perakende ve kamu sektörleri konusunda geniş bir deneyime sahiptir. Yazılım ve donanım konusunda deneyimli ve geniş kapsamlı çözümleri ve iş ortakları sayesinde, IBM Turk katma değerli birçok projeyi başarıyla kapatmıştır.

KoçSistem

Koç Topluluğu şirketlerinden, Türkiye’nin köklü ve lider bilgi teknolojileri şirketi KoçSistem, 70 yılı aşkın süredir teknolojiyi iş dünyasının hizmetine sunmaktadır. Yenilikçi ürün ve servisleriyle şirketlere rekabet avantajı ve verimlilik kazandıran KoçSistem; vizyonu, iş yapış şekli, paydaşlarına verdiği değer ile sektöründe liderliğini sürdürmektedir. Şirketlerin dijital dönüşümünde başrolü oynayan KoçSistem; Nesnelerin İnterneti, Büyük Veri & Analitik, Güvenlik, Kurumsal Bulut, Kurumsal Mobilite, İş Çözümleri, ve Dijital İşgücü RPA gibi alanlarda pek çok ürün ve servisler sunmaktadır. KoçSistem bankacılık, telekom, perakende, enerji, dayanıklı tüketim, otomotiv, kamu, sigorta ve daha birçok sektörde yer alan müşterilerine sektörlerin iş ihtiyaçlarına yönelik sunduğu proaktif ürün ve servisleriyle, müşterilerinin tedarik zincirinden müşteri deneyimine dek toplam değer zincirini dijitalleştirmektedir. KoçSistem inovatif çözümleri ve yenilikçi teknolojileri ile sektörleri geleceğe taşımaktadır.Dünyanın en büyük teknoloji üreticileri ile güçlü stratejik ortaklılar geliştiren KoçSistem; geleceğe ışık tutan stratejik sektörel bakış açısı, pazar odaklı ürün yönetimi yaklaşımı ve teknolojiye yön veren Ar-Ge ve inovasyon gücü ile yeni dönüşümlere hazırdır!

Premier Partner(s)

BI Technology

İş zekası sektörünün yenilikçi ve lider firması Qlik’in Türkiye resmi distribütörü olan BI Technology, iş zekası sektöründe 12 yılı aşan tecrübesi ve konusunda uzman kadrosuyla yazılım lisans satışı, proje uygulama, teknik destek&bakım, eğitim ve danışmanlık konularında hizmet vermektedir. İş ortaklığı ekosistemiyle büyümeye inanan BI Technology, her biri farklı alanlarda uzmanlaşmış 40 kurumdan oluşan bir iş ortağı ağına sahiptir. Qlik İş Keşif ve Analiz Platformu, iş zekası çözümlerinin iş birimleri için olması gerektiği inancıyla, karar verme süreçlerini mümkün olduğunca basitleştirme prensibine odaklanmış ve böylece geleneksel iş zekası platformlarının karmaşık, hantal, yönetilmesi ve kullanılması zor yaklaşımına alternatif oluşturmuştur. BI Technology, bu vizyon çerçevesinde hizmet vermek üzere gerekli süreç, metodoloji ve teknoloji konusunda uzman danışman kadrosunu birlikte çalıştığı kurumlara sunmaktadır.

Check Point

Dünyanın en büyük siber güvenlik şirketi olan Check Point Software Technologies Ltd. sunduğu endüstri lideri güvenlik çözümleri ile zararlı içerik ve tehditlere karşı en yüksek koruma oranını sağlayarak müşterilerini siber saldırılara karşı korumaktadır. Check Point kurumları ağ seviyesinde, bulutta ve mobil cihazlarda uçtan uca tam bir güvenlik mimarisi ile korurken ve bu mimariyi en kapsamlı ve kullanışlı yönetim platformu ile tamamlamaktadır. Check Point dünya genelinde 100.000’in üzerinde şirket tarafından tercih edilen siber güvenlik üreticisidir.

Detech

2002 yılında kurulan Detech Bilişim A.Ş. bilgi güvenliği konusunda; alanında öncü ve vizyoner üreticilerle işbirliği yaparak, ileri teknoloji çözümlerini Türkiye pazarına sunmayı ilke edinmiştir. Odaklandığı alanlarda güçlü ve çevik organizasyon yapısı, uzman teknik kadrosu ve sürekli gelişen deneyimi ile çözüm sunduğu iş ortaklarının ve kurumların proje yönetimindeki gücüne katkı sağlamaktadır. Detech, adını bulunduğu pazara kaliteli hizmet anlayışıyla yazdırmayı hedef edinmiş olup; bu hedefine ulaşmak için üstlendiği projeleri yüksek katma değer yaratarak sonuçlandırmaya ve zamanında teslim etmeye odaklanmıştır. Detech, veri sınıflandırma ve etiketlendirme, veri kaybını önleme ve güvenli veri paylaşımı çözümleri, bulut veri güvenliği ve SAP güvenliği çözümleri konusunda dünya lideri firmaların yazılım çözümlerinin Türkiye distribütörüdür.

In partnership with cosponsor:

TITUS

TITUS, kurumların bilgileri güvenli bir şekilde paylaşırken aynı zamanda ilgili politika ve uyumluluk gereksinimlerini yerine getirmelerine yardımcı olan güvenlik ve uyumluluk yazılımları sağlayan, konusunda lider bir kurumdur. Kurumlar TITUS ile bilgi güvenliği politikalarına son kullanıcıları dahil ederek, tüm önemli bilgilerinin oluşturulduğu ve paylaştırıldığı anda, tanımlanmasını ve sınıflandırılmasını garanti altına alır.E-postalar, belgeler ve diğer dosya türlerinin oluşturulması sırasında kullanıcılar sorunun parçası yerine çözümün bir parçası haline gelir.

Forcepoint

Raytheon Cyber Products ve Websense’in birleşmesiyle kurulan Forcepoint™, Websense’in kullanıcı koruma, veri güvenliği ve bulut uzmanlığı ile Raytheon’un iç tehdit ve analitik teknolojisini ve Stonesoft’un yeni nesil ağ güvenlik kabiliyetlerini tek bir çatı altında buluşturuyor. Buluta erişim güvenlik aracısı (CASB) Skyfence’i ayrıca Kullanıcı ve Varlık Yönetimi (UEBA) alanında Red Owl’u bünyesine katan Forcepoint™, 2017 yılı itibariyle bulut uygulama güvenliği, görünürlüğü alanını ve de Kullanıcı ve Varlık Yönetimi alanını kapsayan bir hizmetler bütünü sunuyor. Bu sayede 360 derece siber koruma sunan Forcepoint™ deneyimli ekibiyle aralarında üst düzey güvenlikle korunan büyük ölçekli kurumların da olduğu 20.000’i aşkın kuruma hizmet sağlıyor. Sahip olduğu uzmanlıkla Forcepoint™, güvenlik süreçlerini sadeleştirerek şirketlerin hem veriye hızlı ve kolay bir şekilde erişmesine olanak tanıyor, hem de veri ve bilgi hırsızlığının önüne geçiyor.

Fortinet

Fortinet (NASDAQ: FTNT) tüm dünyada en büyük kurumların, servis sağlayıcı ve kamu organizasyonlarının güvenliğini sağlamaktadır. Günümüzde ve gelecekte sınırları ortadan kalkan ve sürekli kapasite ihtiyacı artan iletişim ağlarında genişleyen atak yüzeylerine karşı akıllı ve entegre koruma sunabilmektedir. Sadece Fortinet Security Fabric mimarisi kurumsal ve bireysel veri nerede olursa olsun; ağ, uygulama, bulut mimarileri veya mobil kullanımda, en kritik güvenlik ihtiyaçlarını performanstan ödün vermeden sağlayabilmektedir. Fortinet tüm dünyada kurulu en fazla güvenlik cihazına sahip üretici olarak 330,000 müşterinin güvenlik konusunda güvenini kazanmıştır.

Hewlett Packard Enterprise

Hewlett Packard Enterprise, 73 yıldır dünya genelinde, 23 yıldır da Türkiye’de şirketler, kurumlar ve topluluklar için öncü bilişim teknolojileri geliştiriyor. 170 ülkede faaliyet gösteren HPE, KOBİ’ler ve kurumsal firmalar genelinde tüm pazarlarda 1 veya 2. sırada yer alıyor. Yazılım, donanım, hizmetler ve BT altyapısı gibi geniş bir yelpazeye yayılan portföyüyle HPE dünyanın ve Türkiye’nin 1 numaralı teknoloji şirketi konumundadır. HPE’nin genel merkezi California eyaletinde, Palo Alto’da olsa da, dünya genelinde 150 bin çalışanı ile HPE dünyanın en büyük küresel yapılarından biridir. HPE, kurumlara her alanda en iyi teknoloji deneyimini sağlamayı amaçlamaktadır. HPE Başkanı ve CEO’su Meg Whitman’dır. HPE Türkiye’nin Genel Müdürlüğü görevinde Güngör Kaymak bulunmaktadır.

Interoute

Interoute, 72.000 Km’lik küresel fiber ağı, 12 adet veri merkezi, 14 adet sanal veri merkezi ve 31 adet co-location merkezi ile operatörlere ve büyük ölçekli kurumsal şirketlere hizmetler sunan Avrupa’nın bağımsız en büyük operatörü ve bulut hizmetleri platformudur. Dünya üzerindeki farklı coğrafyalarda faaliyet gösteren 195 farklı veri merkezi ve operatörler ile sağladığı ara bağlantılar sayesinde, talep edilen her ülkede hizmetlerini sunabilen, proaktif ve dinamik bir yapıya sahiptir. Operasyonel ve alt yapısal olarak 30 ülkede 102 şehirde faaliyet gösteren Interoute, 2000’i aşkın uzman personeli ile, toptan ve kurumsal müşterilerinin teknolojik ve finansal yapılarına en uygun iletişim çözümleri sunmaktadır. Kesintisiz ve yedekli küresel fiber altyapısı ile dünyanın en büyük operatörlerine, ülkelere, küresel Internet devlerine, üniversitelere ve kurumsal şirketlere tümleşik ICT çözüm ve servisleri vermektedir. Tümleşik ICT stratejisi sayesinde kurumsal şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik ses, video ve data bağlantı çözümlerini güvenilir, ölçeklenebilir ve yönetilebilir platformlarda sunabilmektedir.

May Siber Teknoloji

2005 yılından bu yana geliştirdiği "Bilgi Güvenliği Yönetimi" yazılımları ile Türkiye’de öncü ve pazar lideri olan MAY Siber Teknoloji, geniş ürün yelpazesi ile farklı sektörlere hizmet vermektedir. MAY Siber Teknoloji "CMMI Level 3" standardına sahip uluslararası kalitede yazılımları ile 200+ kurumsal müşteri ve 500.000+ son kullanıcıya hizmet sunmaktadır. MAY Siber Teknoloji tarafından geliştirilen siber güvenlik yazılımları finans, telekomünikasyon, üretim, sağlık, eğitim ve kamu sektöründe kullanılmaktadır ve Rusya, Malezya gibi önemli pazarlarda tercih edilmiştir. MAY Siber Teknoloji, SIEM, NAC (Ağ Erişim Denetleme), Tehdit Analizi ve SOC Yönetimi alanlarında çözümler üretmektedir.

Microsoft

Bilgisayar yazılımları alanında dünya lideri olan Microsoft 1975 yılında kuruldu. Microsoft’un 30 değişik dildeki ürünlerinin dağıtımı, 275’i aşkın ülkede gerçekleştirilmektedir. Türkiye ofisini 1993 yılında açan Microsoft, kişilerin ve kurumların gerçek potansiyellerini ortaya çıkaran yazılımlarıyla insanları ‘her zaman, her yerden ve her cihazdan’ bilgiyle buluşturmakta ve ekosistemiyle Türkiye’nin bilişim gücü için çalışmaktadır.

Netaş

Netaş, bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki yenilikçi ve yaratıcı çözümlerle, ulusal ve uluslararası pazarda, servis sağlayıcılara ve kurumlara uçtan uca katma değerli çözümler, sistem entegrasyonu ve teknoloji hizmetleri sunuyor. 1967’den beri sahip olduğu geniş bilgi birikimi ve güçlü deneyimiyle iş verimliliğini artırmak için çalışan Netaş, ArGe gücü bakımından Türkiye’nin önde gelen kurumları arasında yer alıyor. Netaş, aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçların yönelik olarak savunma iletişim ağının modernizasyonunda da önemli rol oynuyor. Netaş, Türkiye’nin ve bölgenin dijital dönüşümünde önemli bir görev üstlenerek kamu, telekomünikasyon, finans ve genel sektörden önde gelen şirketlere geniş bir yelpazede hizmet veriyor. 200’den fazla küresel ölçekteki operatör için yazılım çözümleri geliştiren Netaş, müşterilerine yeni nesil teknolojiler alanında mobil geniş bant, siber güvenlik, bulut bilişim, iş uygulamaları ve büyük veri çözümleri sunuyor.

 

Nutanix

Nutanix Complete Cluster işlemci (sunucu) katmanını ve depolama katmanını tek ve entegre platformda birleştiren yeni nesil birleşik altyapı çözümüdür. Nutanix, Google, Facebook ve Amazon gibi güçlü BT yenilikçilerinin kullandığı tasarım prensiplerinin aynısını kullanır. Bu yetkinlikleri, tüm firmalara ve kamu kurumlarına özelleştirerek sunar. Nutanix, son on yılın en hızlı büyüyen BT firmalarından biridir.

Orange Business Services

Orange Business Services, the B2B branch of the Orange Group, and its 21,000 employees, is focused on supporting the digital transformation of multinational enterprises across five continents. Orange Business Services is not only an infrastructure operator, but also a technology integrator and a value-added service provider. It offers companies digital solutions that help foster collaboration within their teams (collaborative workspaces and mobile workspaces), better serve their customers (enriched customer relations and business innovation), and support their projects (enriched connectivity, flexible IT and cyberdefense). The integrated technologies that Orange Business Services offer range from Software Defined Networks (SDN/NFV), Big Data and IoT, to cloud computing, unified communications and collaboration, as well as cybersecurity.

SOTI

SOTI Dünya’nın en güvenilen Kurumsal Mobilite Yönetimi yazılımı üreticisi olarak 15,000’in üzerinde kurumsal müşteriye sahip olup, milyonlarca cihazı yönetmektedir. Soti’nin inovatif ürün portföyü sayesinde kurumlar operasyonlarını mobilize ederken hem de mobil harcamalarını optimize etmiş oluyorlar. SOTI ufak bir Arge firmasından çok hızlı bir şekilde uluslararası operasyona sahip 500 üzerinde çalışanı ve 22 ülkedeki ofisi ile alanında uluslararası lider firmalar arasına girmiştir. SOTI, merkez ofisi Kanada’nın Mississauga, Ontario şehrinde olmak üzere içinde Türkiye’nin de yer aldığı dünyanın farklı yerlerinde bölge ofislerine sahiptir. Soti ana ürünü Soti MobiControl sayesinde sıralanan tüm servisleri kurumlara sağlayabilmektedir: Kurum Mobil Cihazları Varlık Yönetimi, Kurum içi Uygulamalar Yazılım Yönetimi, Uzaktan Cihaz Konfigurasyonu Yönetimi, Uzaktan Cihazlara Erişip Destek Yönetimi, Detaylı ve Planlı Mobil Cihaz Rapor Yönetimi, Mobil Cihaz Güvenlik ve Kural Yönetimi, “Soti GeoFence” Lokasyon Bilgisi Yönetimi, “Soti Hub” ile Güvenli Dosya İçerik Yönetimi, “Soti Surf” ile Web Filtreleme Yönetimi

SUSE

Açık kaynak yazılımın öncülerinden SUSE, işletmelere daha fazla kontrol ve esneklik kazandıran güvenilir, Linux ile çalışabilir bir bulut altyapısı ve depolama çözümü sunar. 20 yılı aşkındır kusursuz mühendislik, üstün hizmet ve rakipsiz ekosistem işbirliği ile müşterilerimizin karmaşıklığı yönetmelerine, maliyetlerini düşürmelerine ve kritik görevleri güvenle yerine getirmelerine yardımcı olan ürünleri ve desteği sunuyoruz. Yaptığımız uzun süreli ilişkiler, bugün ve gelecekte başarılı olmak için ihtiyaç duyulan daha akıllı inovasyona adapte olmamıza ve bu inovasyonları müşterilerimize sunmamıza olanak verir.

T-Systems

T-Systems, Deutsche Telekom’un Telekom ve T-Mobile ile birlikte 3 ana markasından biridir. Deutsche Telekom, Telekom markası ile tüketici pazarında sabit ve geniş band iletişim hizmetlerini, T-Mobile markası ile mobil iletişim hizmetlerini, T-Systems markası ile de kurumsal müşterisine BT ve Telekom hizmelerini ulaştırmaktadır. Bu 3 marka ile hizmet vermekte olan Deutsche Telekom, 2014 yılı itibariyle 62.7 Milyar Euro gelirle Avrupa’nın 1, Dünya’da ise ilk 5’te yeralan telekom operatörüdür.

Turkcell

Türkiye'nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, 31 Mart 2015 itibarıyla toplam 34,3 milyon aboneye sahiptir. 31 Mart 2015 itibarıyla dokuz ülkedeki yaklaşık 67,6 milyon abonesiyle Turkcell, bölgesel bir liderdir. Temmuz 2000 yılından bu yana hem NYSE, hem de BIST'te kote olan Turkcell; NYSE'de kote olan tek Türk şirketidir. 

UITSEC

2002’den beri Türkiye’de ve dünyada birçok kuruma siber güvenlik hizmeti sunan UITSEC, ürün bağımsız siber güvenlik alanında Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında bulunuyor. İstanbul (merkez), Ankara, Londra ve New York ofislerinde hizmetlerini devam ettirirken, dünya genelinde teknoloji enstitüleriyle ortak araştırmalar da yürütüyor. Türkiye’nin önemli gruplarından Doğanlar Holding’le güçlerini birleştiren UITSEC; geliştirdiği ürün ve hizmetleriyle, uzman kadrosuyla ve teknolojik altyapısıyla çalışmalarına devam ediyor.

Univera

1992 yılında kurulan Univera, Türkiye’de ve 24 farklı ülkede, tedarik zinciri yönetimi konusunda, başta FMCG olmak üzere birçok sektöre hizmet vermektedir. Dünya’da ve Türkiye’de birçok büyük firma ile çalışan Univera, kendi ürettiği yazılımların yanında destek hizmetleri ile de müşterilerine komple çözümler üretmektedir. Mobil cihazlarla saha satış işlemlerinizin tümünü online yapabileceğiniz ve ikincil satış kanallarınızın verilerine anlık ulaşabileceğiniz Univera uygulamaları, çoklu işletim sistemi desteği, ek modüllerle geliştirilebilen yapısı ve birden fazla dil seçeneği ile yurtiçi ve yurtdışı firmalarına çözüm sunmaktadır.

Track Partner(s)

Equinix

Equinix, Inc. (NASDAQ: EQIX) dünyanın önde gelen işletmelerini; müşterileri, çalışanları ve iş ortaklarıyla en bağlanabilir veri merkezlerinde birbirine bağlıyor. Equinix, beş kıtada ve 52 ülkede şirketleri bir araya getirip onlara iş, bilişim ve bulut stratejilerini hızlandırabileceği ve yeni iş fırsatları yaratabilecekleri bir platform sunuyor.

Nexthink

Nexthink kullanıcı deneyiminin izlenmesine yönelik gerçek zamanlı analitik çözümleri ile bu alanının lideridir. Kesintisiz devam eden duyarlılık analizi ile teknik ölçümleri bir araya getiren Nexthink, BT operasyonlarında adeta devrimsel bir değişim yaratıyor. Benzersiz görselleştirmeler BT'nin kullanıcı deneyimini hızlı bir şekilde anlamasına ve BT operasyonlarını reaktiften proaktife dönüştürmesine imkan verirken, maliyetlerin düşürmesine, güvenliğin ve kullanıcı verimliliğinin artmasına da katkı sağlıyor. BT üst düzey yöneticilerinin % 90'ı kullanıcılarının saptamaları mümkün olmayan teknoloji sorunları ile uğraştığını söylüyor. Kullanıcıların beklentilerinin artması ve hibrid-BT yapılarına geçişin hızlanması ile birlikte sadece ağ ve sunucuların izlenmesi ne yazık ki yeterli olmuyor, operasyon birimleri gerçek kullanıcı deneyiminin anlaşılabilmesi için uç noktalardan gelecek analitik bilgiye ihtiyaç duyuyor.

Networking Partner(s)

Biznet Bilişim

Biznet Bilişim kurulduğu 2000 yılından bu yana siber güvenlik alanında projelendirme, danışmanlık ve denetim hizmetleri sunmaktadır. Kuruluşundan beri amacı, en değerli varlık olan bilginin her türlü tehdide karşı güvenliğinin sağlanması için çözümler üretmek ve bilgi güvenliği büyük resmini oluşturmaktır. Türkiye’nin en kapsamlı BT/OT güvenlik ürün ve servis portföylerinden birine sahip olan Biznet Bilişim, Payment Card Industry Security Standards Council (PCI SSC) tarafından PCI DSS denetimleri yapmaya yetkilendirilmiş ilk Türk firmadır. Aynı zamanda Ar-Ge yatırımları ile siber güvenlik alanında özgün yazılımlar geliştirmektedir.

Bulutistan

Bulutistan, Türkiye'nin ilk bulut brokerı olarak iş dünyasının günümüzün teknolojisi bulut bilişimden maksimum faydayı sağlaması için kurulan bir teknoloji köprüsüdür. Bu anlamda bulut teknolojilerinin Türkiye ekonomisinin gelişimi ve firmaların büyümesi için önemli olduğuna inanmaktadir. Bulut teknolojisiyle ilgili en doğru servisin seçimi, kurulumu, yönetimi ve desteği konularında hizmet veren Bulutistan, gücünü yerli ve yabancı iş ortakları (Microsoft, Amazon, Google…) ile kurulmuş güçlü ilişkilerden almaktadır.

Cemtech

Teknoloji artık her yerde. Teknoloji artık çok daha karmaşık. Teknoloji artık çok daha fazla test ve optimizasyona ihtiyaç duyuyor. Cemtech olarak, bilgi işlem ve network altyapılarının daha verimli çalışmasını sağlayan, profesyonel test, ölçüm ve optimizasyon çözümleri sunmaktayız. Bu çözümlerin arasında, telekom ve kurumsal altyapıları test eden, Wi-Fi ağlarına yönelik planlama ve saha keşfi yapan, veri merkezlerinde kullanılabilecek yazılım ve donanımlar bulunmaktadır. Özetle, uçtan uca tüm ekosisteme yönelik optimizasyon çözümleri sunmaktayız. Cemtech, test ve ölçüm alanında dünya lideri olan Calnex, Ekahau, ERTMS Solutions, Ixia, Klein Tools, Kurth Electronic, Metageek, Softing IT, , TRIORAIL, T3 Innovation, Viavi Solutions (ex. JDSU) firmalarının temsilciliğini yapmaktadır. Vizyonumuz, dünyanın, haberleşme teknolojilerine yönelik test ve ölçüm alanında lider markalarıyla yapacağımız işbirlikleri neticesinde, dünyadaki eğilimleri takip ederek, Türkiye pazarındaki şirketlerin en ileri teknolojiden faydalanmalarını sağlamaktır.

 

CyberArk

CyberArk® Software, uyumluluğu, üretkenliği geliştirmek ve kurumları içsel tehditlere ve gelişmiş dış tehditlere karşı korumak için ayrıcalıklı kullanıcıları, uygulamaları ve hassas bilgileri koruma ve yönetme konusunda uzmanlaşmış global bir bilgi güvenliği şirketidir. CyberArk’ın ödüllü Ayrıcalıklı Kimlik Yönetimi, Hassas Bilgi Yönetimi ve Ayrıcalıklı Oturum Yönetimi ile kurumlar, güvenlik yatırımlarında geri dönüşler sağlarken hem yerleşik hem sunucu üzerindeki hem de buluttaki veri merkezi erişimlerini ve aktivitelerini daha verimli bir şekilde yönetebilirler. CyberArk yeni yatirimi Conjur ile DevOps surecindeki sistemlerin guvenligini saglamakda / secrets management yapmaktadir. CyberArk Software, 1999’da sektörün saygın isimleri arasında yer alan, güvenlik konusunda uzman bir ekip tarafından uçtan uca güvenliğin öncelikli, esas tasarım ihtiyacı olarak tutulduğu gerçekten verimli bir güvenlik ürünü yaratma hedefiyle kuruldu. Cyber-Ark, yüzde 50’si Fortune 100 listesinde yer alan firmalar ve dünyanın en büyük 10 bankasından 8’sini de kapsayan 3500 üzerinde global müşteri ile çalışmaktadır.

Imperva

Imperva is a leading provider of data and application security solutions that protect business-critical information in the cloud and on-premises. Founded in 2002, we have enjoyed a steady history of growth and success, generating $264 million in 2016, with over 5,200 customers and more than 500 partners in 100+ countries worldwide.

InfoSec Bilgi Teknolojileri

InfoSec Bilgi Teknolojileri, Network ve Bilgi Güvenliği alanlarında Türkiye’nin önde gelen güvenlik danışmanları tarafından 2013 yılında kurulmuştur. “Güvenilir İş Ortağı” olma hedefi ile üst seviyede teknik bilgi ve deneyimlerini kullanarak müşterilerine bilgi güvenliği projeleri danışmanlığı ve güvenlik ürünleri sağlamaktadır. InfoSec; Check Point, Websense, HP ArcSight, HP Tipping Point, Cisco Sourefire, ObserveIT, Titus, Riverbed ve Algosec ürünleri üzerinde uzmanlığa sahip eğitim ve danışmanlıklar vermektedir. InfoSec ayrıca Türkiye'deki ilk ve tek (ISC)²© (OTC - Official Training Center) Resmi Eğitim Merkezi'dir.

Kron

Ülkemizin erişim güvenliği lideri Kron, başta siber güvenlik olmak üzere, Telekom, finans , enerji ve sağlık sektöründe yer alan işletmelerin operasyonel verimlilik ve güvenlik ihtiyaçlarına yönelik yüksek teknoloji çözümleri üretmektedir. Günümüzde tüm kuruluşların en güncel konusu haline gelmiş bulunan dijital dönüşüm hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç duyulan , güvenlik ve işletme süreçlerine yenilikçi yaklaşımlar getiren Kron, tüm küresel pazarlarda ürün ve hizmetlerini ihtiyaç sahiplerine sunmaktadır. Müşterilerine yakın olma, onları iyi anlama ve hizmetlerini zamanında sunabilme hedefleri doğrultusunda global dünyadaki lokasyonlarını artıran Kron şu anda İstanbul, New York, Ankara, Dubai ve Islamabad’da yer alan kadroları ile faaliyetlerini yürütmektedir.

Logsign

Logsign, log yönetimi, güvenlik analizleri ve regülasyonlara uyumluluğu tek bir platformda sunan Güvenlik Bilgi ve Olay Yonetimi (SIEM) çözümüdür. 2010 yılında kurulan Logsign, siber güvenliğin bir ekip çalışması olduğuna ve güvenlik ürünlerinin çok daha zeki olması gerektiğine inanır. Bu inançla çalışmalarını Güvenlik Zekası ve SOC çözümleri üzerine yoğunlaştırmıştır. Aktif olarak 500’den fazla orta ve büyük ölçekli firma ve devlet kurumuna hizmet vermektedir. Siber güvenlik alanında tüm paydaşları için vazgeçilmez bir ekip arkadaşı olmak, müşterilerinin güvenlik farkındalığını en üst seviyeye taşımak ve güvenlik duruşlarını güçlendirmek adına calışmaktadır.

Lostar Bilgi Güvenliği

Lostar 1998’den beri bilgi teknolojileri yönetişim, risk ve uyumluluk konularında (IT-GRC), Danışmanlık, Eğitim ve Denetim hizmetleri verir. Uzmanlık alanı, değeri her gün artan bilginin sürekliliğini, güvenliğini ve yasalar ile düzenlemelerle uyumlu olmasını sağlamaktır. Temel amacı, bünyesinde bulunan çok farklı disiplinlerde yetişmiş, marka bağımsız çalışabilen ekibi ile çözüm odaklı hizmetler sunmaktır. ISO 27001 uyumluluğunu da garanti eden bilgi güvenliği yönetim sistemlerinin insandan bağımsız ve kalıcı olmasını sağlayan metodolojisi ve güvenlik açıklarını ortaya koyan hizmetlerinin yanı sıra, Lostar, COBIT çalışmalarını ve CISA eğitimlerini de yürüten Türkiye’deki lider firmadır. Kurumsal değişimlerin, çalışanlar tarafından kabul edilmedikçe başarılı olmayacağının farkında olan Lostar, çalışan farkındalığı ve davranış değişikliği konusundaki lider yöntemi Türkiye'de uygulamaktadır.

MechSoft

Deloitte ve TOBB tarafından Türkiye'nin en hızlı büyüyen firmalarından birisi olarak gösterilen MechSoft, tüm uluslararası teknoloji trendlerini takip eden, çok kısa zamanda büyük başarılar yakalayan ve önemli referanslar elde eden yenilikçi bir teknoloji firmasıdır. MechSoft, Finans, Sigorta, Telekom, e-Ticaret, İnşaat, Mimarlık, Savunma Sanayi, Havacılık, Üniversiteler gibi birçok farklı sektördeki müşterilerinin işlerini yazılım tabanlı, dijital olarak yönetebilmeleri için çözümler sunmaktadır.

Oracle

Dünyanın en büyük kurumsal yazılım firması olan Oracle, 13 Milyar USD’yi aşan cirosu ve 65.000’e yakın çalışanı ile 145 ülkede faaliyet göstermektedir. Oracle kurumlara, e-İş teknolojileri ve çözümleri, veri tabanı yönetim sistemi, uygulama geliştirme, veri ambarı ve karar destek yazılımları sağlamakta; bu teknoloji ve çözümlerini danışmanlık, eğitim ve teknik destek hizmetleri ile de desteklemektedir. Oracle Türkiye, 1989 yılında %100 yabancı sermaye ile kurulmuş Türkiye’deki ilk uluslararası yazılım şirketidir. Oracle Türkiye’nin müşteri portföyü içinde; üretimden, perakende, finans, eğitim, kamu, telekom ve savunma sektörüne kadar çok geniş bir yelpazede 2 bin 500’ü aşkın müşterisi ve 220’nin üzerinde İş Ortağı bulunmaktadır.

QNAP

Kaliteli Network Cihazları üretmeyi ilke edinmiş olan QNAP System Inc, kullanımı kolay, üstün performanslı, geniş depolama alanına sahip güvenilir ağa bağlı veri depolama birimi NAS ve Network Video kaydedici NVR gibi kapsamlı çözümleri sağlamayı amaç edinmiştir. QNAP, teknolojiyi ve tasarımı bir araya getirerek kaliteli ürünler sunmak ve iş verimliliğinizi artırmak için dosya paylaşımı, veri depolama yönetimi, sanallaştırma uygulamaları, ağ gözetim çözümleri ile birlikte ev kullanıcılarına evde multimedya deneyimini yaşatmak için uygulama servisleri sunuyor. Taipei merkezli QNAP System Inc., durmadan tutku ve yenilikçi teknolojisi ile dünya pazarına çözümler sunmaya devam ediyor.

Securrent

Securrent bilgi güvenliği alanında Türkiye’nin deneyimli uzman kaynağıdır. 2009’dan beri sağladığı güvenlik çözüm ve servisleri ile başta Finans, GSM sektörleri olmak üzere geniş bir müşteri portfoyüne güvenlik servisleri vermektedir. Hedefimiz müşterilerimize ve çalıştığımız güvenlik üreticilerine en iyi değeri sağlamaktır. Bu amaçla Securrent başta Check Point ve Websense olmak üzere, birçok güvenlik üreticisinin en önemli iş ortağıdır. Uzman ekibimiz Check Point’in Türkiye’deki tek 4 yıldızlı ve MSP is ortağı olarak seçilmiştir. Vizyonumuz, güvenlik hizmetlerimizin başarısını sağlamlaştırmak ve MSP servislerimizi bölgemizde genişletmektir.

 

 

Treo

Yüzde 100 müşteri memnuniyeti sağlama misyonuyla; yüksek katma değerli hizmet üreterek müşterilerine rekabet avantajı sağlayan Treo, sağladığı fayda ve yarattığı fark ile üstlendiği her projeyi başarı hikayesine dönüştürüyor. Yetkin ve deneyimli ekibi ile verimliliği artıran çözümlerini 12 ana başlıkta 40 dan fazla dikey uzmanlık ile sunan Treo, uçtan uca hizmet ve teknoloji danışmanlığı veriyor.

www.treo.com.tr

Turcom Teknoloji

Bilişim sektörünün öncü firması TURCom Teknoloji Şirketler Grubu, sahip olduğu “Müşteri Merkezlilik” anlayışı ile “Çeyrek Asırdır” edindiği bilgi birikimi ile her sektörden kuruluşlarla, yaratıcı, bilişim teknolojileri çözümlerini, yeniliklerini ve desteğini sunmaktadır. Birçok değerli referansı olan TURCom Teknoloji sunduğu kurumsal çözümlerle müşterilerine,iş sürekliliği ve verimlilik kazandırmayı kendine amaç edinmiştir.

Veeam

Veeam®, şirketlerin işlerini sürekli devam ettirebilmelerinin önündeki engelleri kaldırmalarına yardımcı olmak için, yeni bir Kesintisiz Çalışan Modern Veri Merkezi™ pazarının oluşmasına öncülük etti. Veeam, tüm sanallaştırılmış uygulama ve veriler için 15 dakikanın altında kurtarma zamanı ve nokta hedefleri (RTPO™) sağlayan çözümlerle Kesintisiz Çalışan İş Yeri™'ni etkinleştirir.

Lunch Partner(s)

Centerity

Centerity Systems, Inc. was founded in 2006, headquartered in Boston, USA while the R&D center is based in EMEA. Centerity is a pioneering developer of All-in-One, enterprise-class IT Performance Analytics & Business Service Management platform for critical information systems and IT infrastructure. While changing the rules of monitoring by providing a next generation unified platform, Centerity enables organizations in all market verticals to simplify all aspects of technology and business services monitoring and information flow. Centerity’s advanced features provide accurate measurement of performance and availability as well as End-User Experience Monitoring, Business Service Management (BSM), asset Management and more.

Dassault Systèmes

Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE Company, sürdürülebilir yenilikler hayal etmeleri için işletmelere ve bireylere sanal evrenler sunmaktadır. Dünya lideri çözümleri ürün tasarlama, üretme ve destekleme yöntemlerini dönüştürmektedir. Dassault Systèmes’in birlikte çalışma çözümleri sosyal yeniliği teşvik etmekte, sanal dünyanın gerçek dünyayı geliştirme olanaklarını geliştirmektedir. Grup, 140'tan fazla ülkede her boyutta, her endüstride 220.000'den fazla müşteriye değer katmaktadır.

VeriPark

1998 yılında İstanbul’da kurulan VeriPark, finans ve bankacılık sektörüne yönelik yenilikçi çözümler üzerinde uzmanlaşmıştır. Londra, Dubai, Riyad, Kahire ve İstanbul Merkezli olan VeriPark, Microsoft’un CRM alanında Gold Partner ve Global ISV ödüllerine sahip bir çözüm sağlayıcısıdır. VeriPark Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Afrika’da üzerinde yer alan firmaların yenilikçi teknoloji dönüşümlerine destek sağlamaktadır.

Document Partner(s)

Kyocera

KYOCERA Document Solutions Türkiye lokal / uluslararası bilgi ve tecrübelerini maliyetleri azaltan, verimliliği artıran, çevreyi koruyan fotokopi makinesi, yazıcı ve baskı çözümleri yazılımları ile birleştirerek müşterilerine üstün hizmet kalitesi sunmaktadır.

Lanyard Partner(s)

Avaya

Avaya, farklı iletişim kanalları ve cihazları üzerinden daha iyi müşteri deneyimi sunmayı ve daha fazla verimlilik için müşteriler ile kurum çalışanlarının işbirliğini artırmayı hedefleyen firmalara dijital dönüşüm süreçlerinde yardımcı olacak iletişim çözümleri sağlamaktadır. Fortune 500 şirketlerinin %95’inin tercih ettiği Avaya’nın, çağrı merkezi, tümleşik iletişim, video, veri iletişim çözümleri ve hizmetleri, diğer üreticilerin uygulamaları ile kesintisizce entegre olabilmektedirler.

Media Partner(s)

ÇözümPark

ÇözümPark; 2008 yılının Şubat ayında yayın hayatına başlayan ve BT sektörüne hizmet veren bir bilgi paylaşım platformudur. Portal içerisinde en güncel konularda yazılmış Türkçe makaleler, dinamik bir forum, legal paylaşımlar için bir dosya deposu ve resim galerisi yer almaktadır. ÇözümPark Portalı’nın temel amacı Türkiye'de Bilişim alanında büyük bir eksiklik olan Türkçe kaynak ihtiyacını gidermektir. Bu sebep ile en son çıkan teknoloji ve ürünler hakkında detaylı Türkçe makaleler konunun uzmanlarınca yazılmakta ve uygulama gerektiren konularda da dinamik bir içeriğe sahip olan forumlarımızda karşılıklı olarak tartışılmaktadır.

Global Tech Magazine

Günden güne büyüyen kurumsal teknoloji ve tüketici elektroniği pazarındaki yenilikleri, özgün bir bakış açısıyla teknoloji ekosisteminin tüm tarafları için değerli haberlere dönüştürmeyi hedefleyen Global Tech Magazine, sektöre dair en son haberleri, teknik makaleleri, gelişmekte olan yeni teknolojiler hakkındaki bilgileri, yazılım ve donanım incelemelerini ve başarı hikayelerini takipçilerine sunmayı hedeflemiştir.

IT Network

IT Network Dergisi, Türkiye'de bilgi teknolojisi sektöründeki kurumsal işbirliğinin dünya standartlarına ulaşması için bilgilendirme, haber, alış ve satış konularında profesyonel tanıtım hizmeti sunmaktadır. IT Network, 16.000 adet tirajı ile IT başta olmak üzere kamu, finans, sağlık, eğitim, gıda gibi birçok sektörün karar verici üst düzey yöneticilerine, bilgi işlem ve satın alma müdürlerine gönderilmektedir. Kurumsal IT teknolojisi ile ilgili her türlü alım yapan kurum, kuruluş ve uzmanlar derginin ana dağıtım kitlesini oluşturmaktadır.IT Network Dergisi ile yöneticiler, firmalarının faaliyet alanlarını, sattıkları ürün ve hizmetlerini, sektör içindeki konumlarını, pazar paylarını ve yeniliklerini duyurmaktadır. IT Çözümleri arayan ve satın alma yapmak isteyen firmalara öncülük etmektedir.

Magg4

Magg4 Dergi, hem magg4.com üzerinden erişebileceğiniz; yazılı, görsel ve video kayıtlarını içeren, dinamik, genç bir dijital platform hem de sanatsal ve estetik kaygının ön planda olduğu, Türkiye’nin en seçkin kurum, kuruluş ve isimlerine iletilmek üzere hazırlanan baskılı ve süreli bir yayındır. 4. Endüstri Devrimi’ni yalnızca sanayi ve üretim bandındaki bir gelişim olarak değil, bütüncül bir paradigma değişimi olarak ele alan Magg4; küresel ekonomiyi ve gündelik yaşantımızı yeniden dizayn eden bu yapıyı; iş dünyasından akademiye, sanattan tıpa, kamudan sosyolojiye kadar uzanan geniş bir perspektif ile değerlendirir. Magg4, ülkemizde gerçekleştirilen çalışmaları mercek altına alarak bir araya getirmeyi ve birlikte değer üretebilmeyi amaçlayan bir "4. Endüstri Devrimi Dergisi"dir.

 

Stroomly

Stroomly; her büyüklükte işletme ve PR ajansı için hazırlanmış bir PR ve online basın odası yönetimi yazılımıdır. Stroomly; PR çalışmalarınızı güçlendirmenize, gazeteciler, yatırımcılar, kanaat önderleri, iş ortakları, çalışanlar ve müşteriler ile daha güçlü ilişkiler geliştirmenize yardımcı olur. Hikaye anlatmanın, şirketler için önemini arttırdığını gözlemliyoruz. Sosyal ağları kullanan kişi sayısının artmasıyla birlikte, hedef kitleye ulaşmanın tek yolu artık sadece medya ilişkileri değil. Gazetecilerin ve medyanın şirketler için hala önemli olduğuna inanıyoruz. Bununla beraber, artık başta startuplar olmak üzere pekçok şirket için online basın odası oluşturarak hedef kitleye ulaşma fırsatı bulunuyor. Stroomly; iletişim ajanslarının ve şirketlerin uygun maliyetlerle online basın odaları oluşturmalarına ve güncellemelerine yardımcı oluyor.

turk-internet.com

Turk.internet.com hem yurtiçinde hem de uluslararasında demografik olarak web’deki en çekici çevrimiçi çevrelerin dikkatini çekmektedir. Okuyucu grubu alım gücü ve karar verme yetkisi olup yüksek eğitim görmüş, teknik ve idari yönetici görevlerinde bulunan profesyonellerden oluşmaktadır. Web üzerinden sektör bilgisi temininde ve internet eğitimlerinde turk.internet.com’u ayrılmaz bir parçaları olarak görmekteler. Bu başarı ve güven sekiz yıldır 13 ana konuda ve 107 alt konularda 400+ yazarın ve akademisyenin sağladığı haberler, analizler, röportajlar ve şirket haberlerinde gösterilen titiz ve profesyonel çalışma sonucunda kazanılmıştır. Türkiye’de ICT sektörünü zamanında ve doğru bilgiler ile takip etmek isteyen herkes için tavsiyemiz web sitemizi her gün ziyaret etmeniz. 

Fotoğraflar

Sunumlar

Devam etmek için şifre giriniz

İçeriği erişmek için lütfen IDC den aldığınız şifreyi girin. Şifreniz yoksa Sarper Turkay sturkay@idc.com dan şifre talebinde bulunabilirsiniz.

Şifre:

Lokasyon

Regnum Carya Golf & Spa Resort

www.regnumhotels.com

Akdeniz’e açılan beyaz kumlu kusursuz bir plaj üzerine kurulu Regnum Carya Golf & Spa Resort, Belek-Antalya, Türkiye’de eşsiz ve özel bir cennettir. Antalya Uluslararası Havalimanına yalnızca 25 dakika uzaklıkta bulunan ve aile dostu pek çok rahatlık sağlayan herşey dahil 5-yıldızlı bu lüks tesis seçkin bir konaklama olanağı sunar.

Location Image 1
Location Image 2

İletişim

Sarper Turkay

Sarper Turkay
Senior Conference Manager
sturkay@idc.com
+90 212 356 0087

Onur Hamitoglu

Onur Hamitoglu
Senior Sales Manager
ohamitoglu@idc.com
+90 533 3018998

IDC Hakkında

 • 54 Yıl
 • 1100 Analist
 • 110 Ülke

International Data Corporation (IDC), bilgi teknolojileri, telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri pazarları için pazar istihbaratı, danışmanlık hizmetleri ve etkinlikler alanında küresel bir lider hizmet sağlayıcıdır. Dünya çapında 1.100’den fazla analistiyle birlikte IDC 110’dan fazla ülkede teknoloji ve sektör fırsatları ve trendleri hakkında küresel, bölgesel ve yerel uzmanlık sunmaktadır. IDC’nin analizleri ve incelemeleri, BT profesyonellerinin, iş yöneticilerinin ve yatırım topluluklarının kanıta dayalı teknoloji kararları alabilmelerini ve kilit iş hedeflerine ulaşabilmelerini sağlamaktadır. 1964’te kurulan IDC, dünyanın teknoloji medyası, araştırması ve etkinlileri şirketi olan IDG’nin bağlı şirketidir. IDC hakkında daha fazla bilgi için www.idc.com adresini ziyaret ediniz. IDC’yi @IDC ismiyle Twitter’de takip edebilirsiniz.