PrivacyPolicy.Banner.message

Daha fazla..

ProceedingsLokasyonİletişimKnowledgeHubProgramDanışma Kuruluİş OrtaklarıKonuşmacılarHemen Kayıt OlunSunumlarKayıtÖdüllerKnowledgeHubKayıt

tr | en

Ödüller

To participate in the IDC Türkiye CIO Awards 2018, simply fill out the submission form by using this link, and submit the completed entry. You can send supporting documents to: dbelli@idc.com

For more detailed information about categories and submission please download the Awards Information File.

Overview of the Judging Process
Each submission will be treated with highest confidentiality. The winners will be selected by a panel of highly respected senior executives.

Please Note: Examples from a unique project should be used throughout the questionnaire. IDC encourages short, sharp answers that provide clear insights into the results achieved by the selected project, rather than into the complexity or cost of the project. The nomination form must be submitted prior to March 22, 2018.

Award Categories
This year, IDC Insights will recognize the excellence of IT leaders from Türkiye through 6 categories of awards:

  • Best Innovation Project of the Year in Türkiye 2018
  • Best Change Management Project of the Year in Türkiye 2018
  • Best IT Governance Project of the Year in Türkiye 2018
  • Best Business Enablement Project of the Year in Türkiye 2018
  • Best IT Cost Efficiency Project of the Year in Türkiye 2018
  • CIO of the Year in Türkiye 2018

The closing date for submissions is March 22, 2018.

İletişim

Sarper Turkay

Sarper Turkay
Senior Conference Manager
sturkay@idc.com
+90 212 356 0087

Onur Hamitoglu

Onur Hamitoglu
Senior Sales Manager
ohamitoglu@idc.com
+90 533 3018998

IDC Hakkında

  • 54 Yıl
  • 1100 Analist
  • 110 Ülke

International Data Corporation (IDC), bilgi teknolojileri, telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri pazarları için pazar istihbaratı, danışmanlık hizmetleri ve etkinlikler alanında küresel bir lider hizmet sağlayıcıdır. Dünya çapında 1.100’den fazla analistiyle birlikte IDC 110’dan fazla ülkede teknoloji ve sektör fırsatları ve trendleri hakkında küresel, bölgesel ve yerel uzmanlık sunmaktadır. IDC’nin analizleri ve incelemeleri, BT profesyonellerinin, iş yöneticilerinin ve yatırım topluluklarının kanıta dayalı teknoloji kararları alabilmelerini ve kilit iş hedeflerine ulaşabilmelerini sağlamaktadır. 1964’te kurulan IDC, dünyanın teknoloji medyası, araştırması ve etkinlileri şirketi olan IDG’nin bağlı şirketidir. IDC hakkında daha fazla bilgi için www.idc.com adresini ziyaret ediniz. IDC’yi @IDC ismiyle Twitter’de takip edebilirsiniz.